Aile Eğitimi & Danışmanlığı

ÖZEL ÇOCUKLARIN AİLELERİNE ÖZEL TERAPİ

aile egitim danismanlikPSİKOLOG – AİLE TERAPİSİ

Özel Çocuklar Eğitim Merkezi olarak uzman psikoloğumuz eşliğinde, çocukla anne-babası arasındaki yer alan, anne-babanın sorunları çözmek için gerekli tutum ve becerileri geliştirmek üzerinde odaklaşan bir öğrenme sürecidir.

Danışma sürecinde anne-babalara ifade etmekten kaçındıkları öfke, suçluluk, düşmanlık gibi duygularını özgürce ifade edebilmeleri için fırsatlar verilir. Onlara kendileri ve çocukları için gerçekçi planlar yapabilmeleri konusunda yardım edilir. Anne-babaların kendi becerilerine inanmaları ve sosyal çevre ile daha fazla iletişime girmeleri  hedeflerimiz arasındadır.

Aile danışmanlığı gerektiren nedenler şöyle sıralanmaktadır:

Eşlerin her ikisinin de mesleğinin olması, evlilikte bozulmalar, tek ebeveynli aileler, ilaç ve alkol bağımlılığı, okulla ilgili sorunlar, çocuğun yönlendirilmesiyle ilgili sorunlar, ergen depresyonu ve intihar, yetişkin çocuklarla ilgili sorunlar.

Aile danışmanlığı çalışmaları

  1. Bilgi verici danışmanlık
  2. Psikoterapi
  3. Anne-baba eğitimi (aile- uzman işbirliği)

AİLELERLE GRUP ÇALIŞMALARI

Anne, babaların engelIi çocuğa sahip olmanın getirdiği sorunlarla başa çıkma yetileri sosyal destek mekanizmaları ile paralellik göstermektedir. Ailelerin arkadaşlığa, dostluğa, yalnız olmadıklarını hissetmeye, duygusal desteğe ihtiyaçları vardır. Bu desteği aile fertleri ve yakın çevreden aldıkları gibi grup çalışmalarında diğer anne ve babalardan da almaktadırlar. Bu gruplar, annele-babaların yalnız olmadıklarını fark etmelerine,  birbirlerini inanmalarına ve sorunlarını birlikte çözmelerine yardımcı olmaktadır. Kişinin kendisi ile beraber aynı sorunları yaşayan birilerinin olması, bireylere sosyal destek sağlaması açısında önem taşımaktadır.

ÖZEL ÇOCULAR FARKLIDIR

Özel Çocuklar Eğitim Merkezi olarak otizmli çocukların farklı olduğunu biliyoruz. Tüm çocuklarımızın kendisine özel, farklı eğitimler almasını sağlıyoruz.

  • Her çocuk için farklı program,
  • Her çocuk için farklı çizelge,
  • Her çocuk için farklı eğitim,
  • Her çocuk için farklı fiziksel aktivite,

MAİL LİSTEMİZE KATILIN

HIZLI İLETİŞİM

T (232) 388 20 10  
M (531) 886 58 78
isildayanoem@gmail.com
Adres: Kazım Dirik  Mah. 372/3 Sok. No: 4 (Bornova Forum Karşısı)
Bornova/İzmir
TOP